Feilstemplinger fra august 2026 – del 1
August fortsetter å levere små filatelistiske overraskelser, og dagens funn er av den mer akrobatiske sorten. Jeg viser et frimerke som er stemplet 35. august 2026 – en dato som selvsagt ikke finnes, men som likevel har klart å snike seg gjennom maskineriet og ut på et brev.
🕰️ Når kalenderen tar salto
Feilstemplinger med ugyldige datoer er ikke uvanlige, men de er alltid like fascinerende. De forteller oss noe om hverdagen i sorteringsmaskinene: et lite tastetrykk, en feil innstilling, eller kanskje en maskin som hopper videre til neste tall uten å sjekke kalenderen. Resultatet blir slike små kuriositeter som får samlere til å smile.
En dato som 35. august er ekstra artig fordi den bryter så tydelig med virkeligheten. Det er ikke bare én dag feil – det er en hel uke på avveie. Slike avvik gir oss gode eksempler på hvordan stemplingsutstyr kan feile, og hvorfor det er verdt å følge nøye med på post som kommer inn i samlingen.
