Nye funn: Feilstempling med datoen 33. februar 2026
I tidligere innlegg har jeg omtalt de merkelige datoavvikene som dukket opp i februar 2026. Nå har det kommet to nye eksempler – begge frimerker stemplet 33. februar 2026.
Slike feiloppstillinger i datostempler er ikke uvanlige når postutstyr justeres manuelt, men det er likevel sjeldent å se så tydelige og systematiske avvik som dette. Når to uavhengige objekter dukker opp med samme umulige dato, tyder det på at en lokal enhet har hatt feilinnstilling over en periode.
For samlere av moderne posthistorie er dette små godbiter:
De dokumenterer en konkret feil i postens produksjonskjede
De viser hvordan digitale og manuelle rutiner fortsatt kan glippe
Og de gir et lite glimt av hverdagslogistikkens sårbarhet – fanget på et frimerke
Feilstemplinger som dette er ikke nødvendigvis sjeldne i absolutte tall, men de er ofte vanskelige å oppdage og enda vanskeligere å dokumentere. Derfor er slike funn alltid verdt å notere, både for egen samling og for den bredere filatelistiske historien.

